A Klauzál tér a VII. kerület szívében, a Károly körút és az Erzsébet körút között, nagyjából azoktól azonos távolságra fekszik. A két körút közötti terület talán legnagyobb egybefüggő parkja.
A parkot Erzsébetváros Önkormányzata 2024-ben újította fel. A felújítással érintett területet a parkot körülvevő járdaszegély vonalán belüli terület, illetve a Vásárcsarnok épülete felé eső, tervezett járdafelület jelentette. Alapvető tervezési koncepció volt, hogy a Klauzál téri park a kerítéssel határolt területen belül is, egy minden igényt kielégítő parkként funkcionáljon.
Fontosnak tartottuk, hogy itt sétálni, kutyát sétáltatni, pihenni, játszani, sportolni is lehessen, de kiemelten a legfontosabb, hogy ez egy PIHENŐPARK, ami a sűrű városi szövetben egy cseppnyi zöld oázisként jelenik meg.
A tervezői alapelveket, a lakossági igényeket, és a Helyi Szabályozás kikötéseit is szem előtt tartva a területen a zöldfelületet jelentősen megnöveltük, a sportterületet, a kutyafuttatót és a játszótér területét kicsit csökkentettük. Az organikus alaprajzi szövet ami behálózza az egész parkot, lehetővé teszi egy (jelenleg teljesen hiányzó) belső parki úthálózat kialakítását, ami sétára, a gyerekeknek rollerezésre, kismotorozásra biztosít felületet, és kisebb téri egységekre bontja a parkot, ami segíti annak sorétű használhatóságát is. Az alaprajzi struktúra a növényi szövetek absztrakciója, azzal az alapgondolattal, hogy ez a kicsi park a városi zöldfelületi rendszer egy darabja, akárcsak egy fának egy levélkéje, vagy egy levélnek egy sejtje.
Mivel alapelvünk volt, hogy minden beavatkozás a használati érték növelését eredményezze, a parki bejáratok kiemelésére is hangsúlyt fektettünk. A jelenlegi négy felnyitás helyett öt megközelítési lehetőséget alakítottunk ki, melyek mindegyike szélesebb, hangsúlyosabb kapukat kapott. A bejáratok közelében a kerítéseket visszahúztuk, és kisebb köztér jellegű fogadótereket alakítottunk ki padokkal, bicikli tárolókkal. A park területe jelenleg átlagosan 45 cm -el a környező utcaszint fölött helyezkedik el. Ezt az adottságot megtartottuk a kinyitott fogadó területeken is, ahol 3 fellépős, széles lépcsők, és akadálymentes rámpák adnak kapcsolódási pontot az utcaszinttel. Így a terület kicsit el is szakad az utcától, de mégis része marad annak.
A területen összesen 18 db új fát, közel 9 00 tő cserjét, közel 10 000 tő évelő növényt telepítettünk, valamint közel 3 100 m2 gyepfelületet létesítettünk. Ezen kívül 15 db új játszóeszközt, 35 db szabadtéri támlás és támla nélküli padot, 32 db hulladékgyűjtőt és 3 ivókutat is elhelyeztünk a parkban.